17-01-2016 14:34:06 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
Faxe 15m riffelsstævne 2016

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 103957 Andreas Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 198/06    197/06    395/12 G
2 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 194/08    195/09    389/17 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/10    194/04    392/14 G
2 108971 Jannik Grouleff 23-040 Kongsted Skytteforening 195/05    196/08    391/13 S
3 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 191/02    194/05    385/07 B
4 123401 Mikkel R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 190/02    186/01    376/03

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 120485 Mads Jeppensen 17-369 Køge Skf. 183/01    180/00    363/01 G
2 107582 Kaare Johanssen 17-369 Køge Skf. 168/00    185/01    353/01 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 M0001 Isabella Møller Carranza 23-044 Faxe Skytteforening 192/03    194/00    386/03 G
2 116472 Benjamin Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 190/04    192/03    382/07 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 194/04    194/06    388/10 G
2 123906 Mikkel Sørensen 17-324 Havdrup/Solrød Skf. 182/02    183/02    365/04 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 180/01    187/00    367/01 G
2 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 182/01    183/00    365/01 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 55123 Preben Villadsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 184/02    178/00    362/02 G

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/08    198/07    396/15 G
2 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 196/05    195/07    391/12 S
3 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 194/05    194/06    388/11 B
4 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/02    194/03    388/05

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 193/05    198/06    391/11 G

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/09    200/05    400/14 G
2 55275 Anne B. Bertelsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/11    199/11    397/22 S
3 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/03    196/07    391/10 B

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/06    194/07    388/13 G
2 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 190/03    195/06    385/09 S
3 82573 Jette Olsen 23-044 Faxe Skytteforening 194/02    190/00    384/02 B
4 104892 Søren Gammeljord 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 190/02    190/02    380/04
5 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 189/02    190/04    379/06

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 195/03    191/02    386/05 G
2 114911 Vita Lorenzen 23-044 Faxe Skytteforening 190/03    187/02    377/05 S
3 111725 Mathias Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 186/00    190/02    376/02 B

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 103957 Andreas Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 198/06 P
2 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 194/08

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/10 P
2 108971 Jannik Grouleff 23-040 Kongsted Skytteforening 195/05
3 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 191/02
4 123401 Mikkel R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 190/02

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 120485 Mads Jeppensen 17-369 Køge Skf. 183/01 P
2 107582 Kaare Johanssen 17-369 Køge Skf. 168/00

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 M0001 Isabella Møller Carranza 23-044 Faxe Skytteforening 192/03 P
2 116472 Benjamin Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 190/04

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 194/04 P
2 123906 Mikkel Sørensen 17-324 Havdrup/Solrød Skf. 182/02

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 182/01 P
2 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 180/01

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 55123 Preben Villadsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 184/02 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/08 P
2 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 196/05
3 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 194/05
4 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/02

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 193/05 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 55770 Tove Sønderstgård 23-006 Næstved Skytteforening 186/00 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/09 P
2 55275 Anne B. Bertelsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/11
3 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/03

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/06 P
2 82573 Jette Olsen 23-044 Faxe Skytteforening 194/02 P
3 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 190/03
4 104892 Søren Gammeljord 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 190/02
5 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 189/02

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 195/03 P
2 114911 Vita Lorenzen 23-044 Faxe Skytteforening 190/03
3 111725 Mathias Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 186/00

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/05    196/04    393/09 G
2 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 193/02    196/06    389/08 S
3 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 182/00    194/02    376/02 B

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/04    198/04    392/08 G
2 123401 Mikkel R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 189/02    188/01    377/03 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/05    199/03    396/08 G
2 108973 Tobias Ellehøj 23-040 Kongsted Skytteforening 196/02    199/07    395/09 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 187/02    189/00    376/02 G

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 175/00    177/01    352/01 G
2 55123 Preben Villadsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 177/01    172/00    349/01 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/04    195/06    393/10 G
2 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/01    196/05    392/06 S
3 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/05    198/05    391/10 B
4 99427 Bent Christensen 23-040 Kongsted Skytteforening 193/02    193/02    386/04
5 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 191/00    194/02    385/02

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 194/04    196/06    390/10 G
2 55770 Tove Sønderstgård 23-006 Næstved Skytteforening 191/02    195/04    386/06 S
3 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 193/04    192/01    385/05 B
4 54928 Erik Andrè 23-005 Væggerløse Skytteforening 189/02    194/05    383/07

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/11    200/10    400/21 G
2 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/09    199/05    399/14 S
3 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 199/04    198/05    397/09 B

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 193/01    192/03    385/04 G
2 111725 Mathias Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 186/01    192/00    378/01 S
3 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 193/03    184/02    377/05 B

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/05 P
2 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 193/02
3 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 182/00

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/04 P
2 123401 Mikkel R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 189/02

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/05 P
2 108973 Tobias Ellehøj 23-040 Kongsted Skytteforening 196/02

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 187/02 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 55123 Preben Villadsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 177/01 P
2 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 175/00

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/04 P
2 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/01 P
3 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/05
4 99427 Bent Christensen 23-040 Kongsted Skytteforening 193/02
5 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 191/00

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 194/04 P
2 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 193/04
3 55770 Tove Sønderstgård 23-006 Næstved Skytteforening 191/02
4 54928 Erik Andrè 23-005 Væggerløse Skytteforening 189/02

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/11 P
2 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/09
3 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 199/04

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 193/03 P
2 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 193/01
3 111725 Mathias Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 186/01