22-01-2017 14:08:39 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Faxe 15m riffel 2017

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 198/05    200/06    398/11 G
2 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 199/07    197/06    396/13 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/05    193/05    392/10 G

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 104814 Kasper Pedersen 23-044 Faxe Skytteforening 183/03    184/00    367/03 G

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 56375 Jesper Gerner Malmborg 23-014 Holmegaard Skytteforening 191/02    186/02    377/04 G
2 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 190/04    186/01    376/05 S
3 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 180/02    182/00    362/02 B

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 182/00    169/01    351/01 G
2 84147 Klaus Morell 17-324 Havdrup/Solrød Skf. 163/00    175/00    338/00 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/06    199/06    397/12 G
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 196/07    194/05    390/12 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 55090 Børge Pehrson 23-032 Damsholte Skytteforening 193/05    196/06    389/11 G
2 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 192/04    196/04    388/08 S
3 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 193/01    193/04    386/05 B
4 99282 Niels Lauge Hermansen 23-006 Næstved Skytteforening 191/02    193/03    384/05

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 126535 Karen Anthonsen 23-044 Faxe Skytteforening 180/01    175/01    355/02 G

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/08    199/11    398/19 G
2 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 193/02    196/07    389/09 S

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 76102 Kennie Jacobsen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/12    200/12    397/24 G
2 82574 Arne Olsen 23-044 Faxe Skytteforening 195/05    196/04    391/09 S
3 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 197/06    194/04    391/10 B
4 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 192/04    193/04    385/08
5 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 192/06    190/02    382/08

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 114911 Vita Lorenzen 23-044 Faxe Skytteforening 194/04    183/02    377/06 G

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 200/08 P
2 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 199/07
3 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 198/05
3 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 198/05

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 128767 Sophia Krogh 23-044 Faxe Skytteforening 190/00 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/05 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1 104814 Kasper Pedersen 23-044 Faxe Skytteforening 183/03 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 56375 Jesper Gerner Malmborg 23-014 Holmegaard Skytteforening 191/02 P
2 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 190/04
3 55915 Lasse R. Pedersen 17-006 Vemmelev SG&I 185/02
4 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 180/02

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 182/00 P
2 84147 Klaus Morell 17-324 Havdrup/Solrød Skf. 163/00

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/06 P
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 196/07

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 55090 Børge Pehrson 23-032 Damsholte Skytteforening 193/05 P
2 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 193/01 P
3 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 192/04
4 99282 Niels Lauge Hermansen 23-006 Næstved Skytteforening 191/02
5 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 191/00

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 126535 Karen Anthonsen 23-044 Faxe Skytteforening 180/01 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/08 P
2 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 193/02

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 76102 Kennie Jacobsen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/12 P
2 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 197/06 P
3 82574 Arne Olsen 23-044 Faxe Skytteforening 195/05
4 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 192/06
5 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 192/04

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 114911 Vita Lorenzen 23-044 Faxe Skytteforening 194/04 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 200/04    200/11    400/15 G
2 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/07    198/03    395/10 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/03    198/06    397/09 G

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 114020 Mette Ottosen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/06    199/09    399/15 G

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 188/02    185/02    373/04 G

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 181/01    174/00    355/01 G
2 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 162/00    176/00    338/00 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 99427 Bent Christensen 23-040 Kongsted Skytteforening 198/07    200/04    398/11 G
2 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/06    197/05    394/11 S
3 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/05    198/06    391/11 B
4 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 196/05    195/05    391/10
5 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 195/04    193/04    388/08

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 55090 Børge Pehrson 23-032 Damsholte Skytteforening 192/01    193/03    385/04 G
2 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 192/03    192/02    384/05 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/10    199/08    399/18 G
2 76102 Kennie Jacobsen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/05    199/04    396/09 S
3 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/05    197/05    395/10 B
4 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 193/04    193/04    386/08

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 82574 Arne Olsen 23-044 Faxe Skytteforening 192/02    196/03    388/05 G
2 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/02    193/04    382/06 S

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 200/04 P
2 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 199/09
3 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 198/05
4 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/07

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/03 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 114020 Mette Ottosen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/06 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 188/02 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 181/01 P
2 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 162/00

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 99427 Bent Christensen 23-040 Kongsted Skytteforening 198/07 P
2 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/06 P
3 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 196/05
4 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 195/04
5 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/05

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 192/03 P
2 55090 Børge Pehrson 23-032 Damsholte Skytteforening 192/01
3 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 182/02

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/10 P
2 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/05
3 76102 Kennie Jacobsen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/05
4 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 193/04

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 82574 Arne Olsen 23-044 Faxe Skytteforening 192/02 P
2 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/02

 

 

 

Navnene på vinderene i ekstralodtrækningen Faxe Riffel stævnet 2017

De tre vindere af Biografbilletter i BK. og JUN. blev

109719 Jonas R. Pedersen Næstved

121512 Laurits Mandrup Næstved

118523 Lotte H. Nielsen Kongsted

 

Vinderene af tre x 2 flasker vin, UNG. til ÅKL. blev

56284 Benny Christiansen Faxe

55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr.

126535 Karen Anthonsen Faxe