05-09-2016 19:42:27 - DDS SP v.3.15.11.1

RESULTATLISTE
Faxe 50m 2016

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 124333 Clara Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 199/15    199/12    398/27 G
2 119740 Cindy Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 199/08    199/11    398/19 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 103957 Andreas Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/12    198/12    397/24 G
2 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/06    197/07    394/13 S
3 116472 Benjamin Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 194/11    198/10    392/21 B
4 108971 Jannik Grouleff 23-040 Kongsted Skytteforening 195/06    195/05    390/11

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 200/12    198/09    398/21 G

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/13    199/10    396/23 G
2 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 196/08    194/09    390/17 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 180/00    191/08    371/08 G

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
1 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/05    196/07    389/12 G
2 53053 Per Henriksen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 191/03    193/09    384/12 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
1 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 192/05    194/07    386/12 G
2 81869 Leif Nielsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 193/08    193/03    386/11 S
3 120475 Annette Nielsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 187/01    190/05    377/06 B

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 90251 Jens. V. Henriksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 194/06    196/10    390/16 G
2 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 190/02    191/04    381/06 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 M0002 Kennie Jacobsen 17-009 Ringsted Skytteforening 172/02    186/01    358/03 G
2 M0001 Louise Jørgensen 17-009 Ringsted Skytteforening 175/03    173/00    348/03 S

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 124333 Clara Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 199/15 P
2 119740 Cindy Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 199/08

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 103957 Andreas Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/12 P
2 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/06
3 108971 Jannik Grouleff 23-040 Kongsted Skytteforening 195/06
4 116472 Benjamin Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 194/11

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse J1
1 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 200/12 P

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse J2
1 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/13 P
2 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 196/08

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 180/00 P

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
1 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/05 P
2 53053 Per Henriksen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 191/03
3 56284 Benny Christiansen 23-044 Faxe Skytteforening 184/02

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
1 81869 Leif Nielsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 193/08 P
2 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 192/05
3 120475 Annette Nielsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 187/01

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
1 90251 Jens. V. Henriksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 194/06 P
2 102458 Henrik Hansen 23-044 Faxe Skytteforening 190/02

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1 M0001 Louise Jørgensen 17-009 Ringsted Skytteforening 175/03 P
2 M0002 Kennie Jacobsen 17-009 Ringsted Skytteforening 172/02

Vinder af biografbilletter

Clara Dahl

Rasmus Caspersen

Benjamin Jørgensen

Vinder af 250 kr.

Benny Christiansen

Annette Nielsen

Vinder af 3 Flasker vin

Per Henriksen

Kenni Jacobsen